Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Důvěra investorů v německou ekonomiku opět klesla

Investice 15.07.2014 | 14:01 0 Komentářů

Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku v červenci opět klesla. Sestupnou tendenci má důvěra již sedmý měsíc za sebou a její index sestoupil na nové minimum za jeden a půl roku. Vyplývá to z dnešních údajů mannheimského institutu ZEW. 

Další pokles důvěry je signál toho, že největší evropská ekonomika, na jejímž výkonu závisí mimo jiné řada českých podniků, zpomaluje růst. Index ekonomické důvěry ZEW se tento měsíc snížil na 27,1 bodu z červnové úrovně 29,8 bodu. Spadl tím na nejnižší hodnotu od prosince 2012. Ekonomové podle průzkumu agentury Reuters čekali pokles na 28 bodů.

Tento index byl v minulosti dobrým indikátorem bodů obratu v ekonomických cyklech a jeho pokles je dalším varováním, abychom od německého oživení nečekali příliš mnoho,“ řekla Jennifer McKeownová z firmy Capital Economics.

Předseda ZEW Clemens Fuest připustil, že aktivita v německé ekonomice mírně ubrala na tempu, což se projevuje i v poklesu důvěry. „Celkově ale zůstává střednědobý hospodářský výhled příznivý,“ dodal Fuest.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.