Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Drábek mění šéfa sociálky. Má být rychlejší a přísnější

Investice 01.11.2010 | 15:54 0 Komentářů

Novým ředitelem České správy sociálního zabezpečení je Vilém Kahoun

Praha – Rychlejší a efektivnější fungování úřadu, přísnější kontroly a lepší přístup některých úředníků. To jsou hlavní úkoly pro nového ředitele České správy sociálního zabezpečení Viléma Kahouna, kterého v pondělí uvedl do funkce ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek.
Kahoun nahradí dosavadní ústřední ředitelku Boženu Michálkovou. Tu ministr odvolal kvůli pochybením jejího úřadu, hlavně kvůli nedodržování správních lhůt v délce 90 dnů. Někdy je úřad překračoval až na dvojnásobek, což ke konci září pocítilo 2500 lidí.
„Mojí úlohou bude zajistit, aby Česká správa sociálního zabezpečení plnila řádně a včas své úkoly a poslání,“ říká Kahoun, který dosud řídil jihočeská pracoviště tohoto úřadu. Cílem je maximální efektivita a dynamika, dodává.
Konec zpoždění?
„Ve velmi krátké době by mělo dojít ke stabilizaci situace ve správních agendách a vydávání rozhodnutí ve správní lhůtě,“ říká Drábek k prioritám nového šéfa. Úřad měl v posledních měsících zpoždění zejména při přiznávání důchodů a výplatách nemocenské či mateřské.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.