Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

Dopravní stavby od srpna skončí, chybí na ně peníze

Investice 28.07.2010 | 13:01 0 Komentářů

Státnímu fondu dopravní infrastruktury chybějí peníze i bez plánovaných škrtů

Praha – Zřejmě už od srpna se začnou ukončovat rozestavěné dopravní stavby. ČTK to ve středu řekl mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka.
Důvodem je podle něj plánované snížení rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury na příští rok o 17 miliard korun a letošní výpadek příjmů fondu téměř o čtyři miliardy.
„Díváme-li se na oba roky souborně, budeme muset začít zastavovat a omezovat stavby, a to prakticky okamžitě. Na jmenovitém seznamu staveb právě pracujeme,“ uvedl Hanzelka. Podle něj na seznamu nebude jihozápadní část pražského okruhu, jejíž otevření je plánováno na konec září. „Zastavení téhle stavby by byla katastrofa,“ řekl mluvčí.
Národní katastrofa nebo ministerský balónek?
Termín katastrofa použil pro současnou situaci i Petr Čížek, předseda Sdružení pro výstavbu silnic Praha, jehož členy jsou stavební firmy. Podle něj budou muset stavební firmy propustit ještě letos tisíce lidí. „Pokud by to měli takto utnout, tak s námi musejí jednat a dát nám jasné informace. Existují totiž smlouvy, které nelze jen tak jednostranně vypovědět,“ upozornil Čížek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.