Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Domy Na Fialce jsou zkolaudované, potíže ale nekončí

Investice 18.01.2012 | 12:15 0 Komentářů

Rodiny čekaly na kolaudaci přes půl roku

Říčany – Více než půl roku čekaly na kolaudaci tři bytové domy projektu Na Fialce v Říčanech u Prahy. Na tento poslední krok netrpělivě čekaly desítky rodin, které se kvůli potížím s kolaudací nemohly nastěhovat.
Jak informovala ČTK, stavbu se již zkolaudovat podařilo. Podle Jitky Wohlgemuthové z říčanské radnice investor odstranil vytýkané nedostatky.
Společnost RIM International dostavěla tři z plánovaných šesti domů a čekala na kolaudační povolení. To se ale úřady zdráhaly vydat. Kvůli průtahům se dostali do potíží lidé, kteří si byty koupili. Někteří museli podle médií dočasně bydlet u příbuzných nebo na ubytovnách.
„Na začátku kolaudace byly zjištěny tak výrazné nedostatky, že se nedalo s užíváním stavby počítat,“ uvedl tajemník říčanského městského úřadu Tomáš Mařík. Šlo zejména o napojení na městskou kanalizaci nebo řešení dopravy v okolí domů. Stavební úřad vydal kolaudační souhlas až poté, co investor dokončil dopravní propojení s ulicí Politických vězňů, se kterým původně vůbec nepočítal.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.