Sobota 19. září. Svátek má Zita.

Dolarových milionářů je ve světě i v ČR stále víc a víc

Investice 09.09.2015 | 10:53 0 Komentářů

Jenom v České republice přibylo v roce 2014 dvatisíce dolarových milionářů. V současné době jich žije v naší republice 21 400. Podle předpovědi bude růst celosvětového bohatství HNWI ročně o téměř osm procent od konce roku 2014 až do roku 2017 a dosáhne hranice 70 bilionů dolarů.

„Rok 2014 byl šestým rokem v řadě, kdy rostl počet a bohatství dolarových milionářů. Vysoká výnosnost vlastního kapitálu a výkonnost ekonomiky umožnily růst bohatství o zhruba sedm procent, což navazuje na dvouciferný růst z minulého roku,“ říká George Lewis, ředitel skupiny, RBC Wealth Management & RBC Insurance. „Oblast Asie a Tichomoří je regionem s nejrychlejším růstem bohatstvím HNWI a v počtu dolarových milionářů mírně předstihla i Severní Ameriku. Při výhledu na několik dalších let očekáváme, že Evropa bude ekonomicky posilovat a významně zde poroste počet dolarových milionářů i jejich bohatství.“

Pokud se podíváme na jednotlivé země, tak více než polovina (52 procent) globálního růstu HNWI populace byla v Číně a USA. Indie byla lídrem v růstu HNWI populace (26 procent) a jejich bohatství (28 procent), důvodem byla situace na akciových trzích a snížení nákladů na důležitý dovoz ropy. Následovala Čína s růstem počtu dolarových milionářů o 17 procent a růstem jejich bohatství o 19 procent, pozitivně se projevil růst HDP, zvýšení vývozu a mírné zlepšení akciových trhů.

Zdroj: Tisková zpráva Capgemini

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.