CZK/€ 24.945 +0,20%

CZK/$ 23.341 +0,50%

CZK/£ 29.515 +0,19%

CZK/CHF 26.153 +0,28%

23. 04. 2008

0 komentářů

Dobrá zpráva pro klienty KTP Quantum

 


 

Vláda přijala návrh MF o poskytnutí nenávratné dotace 800 milionů korun 2. dubna letošního roku. GFOCP požádal ministerstvo o výplatu dotace a výplata klientům KTP Quantum bude zahájena cca do měsíce od obdržení prostředků. Obdržení dotace očekává GFOCP během několika dnů. Kauza KTP je nejstarší v pořadí dosud nevypořádaných zákazníků bývalých obchodníků s cennými papíry.

Fond jedná s právními zástupci klientů o způsobu zprostředkování platby a výplata by měla být provedena převodem z účtu fondu na účet právních zástupců klientů. „Advokáti, kteří zastupují větší počet klientů KTP Quantum, již zahájili s fondem jednání a jsou připraveni převzít plnění pro klienta v jeho zastoupení a zajistit předání plnění,“ uvádí ředitel GFOCP Jiří Korb.

Klienti, kteří na fond nepodali žalobu, nejsou zastoupeni advokáty, či pokud jejich advokát nepřijme plnění nebo fondu není známo, že podali žalobu, obdrží dopis od České spořitelny s pokyny pro vyzvednutí náhrady během dvou týdnů poté, co fond získá dotaci. GFOCP doporučuje klientům, kteří nepodali žalobu na fond, aby si prostředky vyzvedli nejpozději do 21. června 2008, kdy se nároky promlčí.

Zdroj: Tisková zpráva GFOCP

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářůDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *