CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

23. 01. 2008

0 komentářů

Do vosího hnízda

 


 

Obdrželi jsme dopis tiskové mluvčí GE Money Bank Evy Chaloupkové, v němž píše: „Dne 5. října 2006 byl v časopise Ekonom zveřejněn článek Zákon jako by nebyl, v němž autorka článku Světlana Rysková velmi hrubě poškozuje dobré jméno společnosti GE Money Bank, a to tím, že text obsahuje nepravdivé informace o probíhající kampani na produkt Expres půjčka. V textu uvádí, že GE Money Bank ve své reklamní kampani neinformuje o době splatnosti půjček a jejich RPSN. Tato uvedená informace se nezakládá na pravdě. GE Money Bank si zakládá na tom, že zveřejňuje všechny údaje dle zákona o některých podmínkách sjednání spotřebitelského úvěru a o změně zákona č. 64/1998 Sb.“ (tisková mluvčí měla zřejmě na mysli zákon č. 321/2001 Sb., pozn. red.)

Vypravili jsme se tedy prozkoumat reklamní billboardy GE Money Bank a skutečně jsme našli, že u Expres půjčky je na nich uvedena RPSN (roční procentní sazba nákladů), která má vyjádřit celkové roční náklady na poskytnutý úvěr.

Musíme se tedy tímto GE Money Bank omluvit. Pro zájemce uvádíme, že jde o svislý řádek při pravém dolním okraji billboardu. Výška písmen je přibližně 15 milimetrů a dají se přečíst jen z bezprostřední blízkosti.

Možná si spolu s námi řeknete, proč GE Money Bank neuvádí údaj o splatnosti a RPSN stejnými písmeny jako ostatní reklamní text, když si zakládá na dodržování informační povinnosti. Důvodem může být to, že Expres půjčka je drahá…

Celý článek najdete zde.

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.