CZK/€ 24.725 -0,02%

CZK/$ 23.392 -0,47%

CZK/£ 28.684 -0,51%

CZK/CHF 24.374 -0,73%

20. 06. 2022

0 komentářů

Do společnosti LitFin Capital vstupuje další investor

 

LitFin Capital, jedna z nejvýznamnějších evropských společností zabývající se financováním soudních sporů, přivítala nového strategického partnera z Ameriky a pokračuje v úspěšném růstu.  

Český specialista na financování litigací oznamuje vstup strategického partnera. Je jím nejmenovaný fond z USA investující výhradně do odvětví soudních sporů, který má ve správě sumu přesahující 1 miliardu dolarů.

Mohu potvrdit, že jsme dohodli spolupráci s jedním z nejprestižnějších fondů v našem odvětví, bohužel však nemáme oprávnění sdělit jeho název. Investovaná částka od našich amerických partnerů se pohybuje v nižších desítkách milionů dolarů, přičemž za malý úspěch považuji i to, že se nejedná o equity deal, ani o výhradní spolupráci,“ komentuje situaci Maroš Kravec, řídící partner LitFin Capital, a doplňuje: „Daří se nám i v dalších oblastech – na začátku června jsme uzavřeli s jednou z největších nadnárodních korporací svého druhu první settlement v jedné z našich stěžejních kauz. Je to pro nás zásadní potvrzení toho, že svou práci děláme dobře.”

Skupina okolo zakladatele Maroše Kravce, jejíž misí je lepší vymahatelnost práva, splatila prvotní investici od investorů Pale Fire Capital přesahující částku 136 milionů korun i s úroky během pouhých 18 měsíců a začíná psát novou kapitolu.

Máme moc velkou radost, že jsme byli těmi prvními, kdo pochopil hodnotu firmy LitFin a dali jí první větší finanční injekci na rozvoj. LitFin se novou investicí dostává do první ligy litigačního financování a jsme rádi, že můžeme s Marošem a jeho týmem být dále u toho,” uvedl Jan Barta, partner Pale Fire Capital, která zůstává ve společnosti LitFin i nadále minoritním akcionářem.

LitFin se v současnosti mimo „tradičních“ kartelových sporů zaměřuje i na tzv. tech cases, které zahrnují žaloby proti technologickým gigantům typu Google a Apple, jejichž chování narušuje hospodářskou soutěž v Evropské unii. Konkrétně se snaží získat odškodnění např. pro poškozené developery v kauze AppStore/Google Play Store nebo pro internetové cenové srovnávače v případu Google Shopping. „Jedná se o oblast, které hodně věříme a ve spolupráci s oběma našimi strategickými partnery budeme usilovat o poskytnutí co možná nejvyšší přidané hodnoty našim klientům,“ dodává Kravec.

REKLAMA

Během léta pak LitFin plánuje dokončit přípravu otevřeného podílového fondu, který bude mít za cíl přilákat zájemce z řad tuzemských kvalifikovaných investorů. Fond bude regulován ČNB a zájemcům poskytne možnost investovat do odvětví litigation finance, které je nezávislé na vývoji na kapitálových trzích, a to s potenciálem dosahovat dvouciferných výnosů. Předpokládaný celkový objem investic tohoto fondu v LitFin se plánuje okolo 10 milionů EUR.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Matouš Tlapák z Lifeliqe: S jedním povoláním si na celý život nevystačíme

Český technologický start-up Lifeliqe prorazil v USA. V rámci projektu SANDI získala parta nadšenců z Brna třímilionový grant a pomáhá státu Nevada mírnit ekonomické dopady pandemie covid-19. Pomocí interaktivního obsahu ve 3D, virtuální (VR) a rozšířené (AR) realitě mění podobu rekvalifikací dospělých a připravuje je na ekonomiku […]

Text: Filip Kučera

23. 06. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.