CZK/€ 24.370 +0,06%

CZK/$ 20.802 -0,11%

CZK/£ 28.075 -0,19%

CZK/CHF 26.494 -0,15%

23. 01. 2008

Dlužníci se vyvíjejí

 


 

„Percentuelně vzato míra exekucí není velká,“ říká v týdeníku Euro MICHAL NĚMEC, ředitel společnosti CCB Finance. „Většinou jde o lidi, kteří se dostali do určité spirály a řeší starý dluh novým dluhem. Často mají úvěry u několika různých institucí a v takové situaci pak těžko dokážou racionálně řešit vzniklé problémy.“

Na tyto klienty se zaměřila například Bawag Bank. „Taková nabídka se na trhu určitě musela objevit. Osobně vím minimálně o dvou dalších společnostech, které podobnou nabídku připravují,“ říká Němec.

Nabídka přefinancování dluhů je podle něj v zahraničí běžným způsobem získávání nových klientů.

Předpokladem je ale prostředí, které na takovou nabídku reaguje, tedy prostředí, kde je jednoduché ukončovat nebo přebírat aktuální půjčky.

U nás toto prostředí ještě není zcela kultivované, soudí Němec. Brzy to ale bude běžný způsob jak restrukturalizovat půjčky, dostat se z různých bankovních ústavů k jedinému, včetně možnosti si splácení rozložit na delší dobu a tím si ulevit, soudí.

REKLAMA

Pro banku akvizice takového klienta nemusí příliš tak riziková, protože bude přesně znát klientovu situaci a přizpůsobí splácení jeho možnostem.

Loading