Úterý 27. července. Svátek má Věroslav.

Dluhové poradny mají napilno, nejen kvůli krizi

Investice 12.04.2010 | 10:50 0 Komentářů

Lidé zatím neumějí chodit pro radu včas. Ale začínají se zajímat

Brno – Rostoucí počet lidí, kteří mají potíže se splácením svých dluhů, ale i větší informovanost o místech, kde lze získat radu i pomoc. Z těchto dvou důvodů v posledním roce neustále přibývá lidí, kteří se obracejí na bezplatné poradny pro ty, kdo se dostali do dluhové spirály nebo ji právě začínají roztáčet.
„V prvním roce existence, tedy před dvěma lety, jsme na naší bezplatné lince přijali pět tisíc hovorů. Loni jich bylo 28 tisíc. Podle našich zkušeností ale nejde tolik o vliv krize. Statistiky ukazují, že s prosbou o radu se na nás nejčastěji obracejí lidé, kteří pociťují předlužení déle než tři roky,“ upozorňuje ředitel bezplatné Poradny při finanční tísni David Šmejkal.
Určitý podíl na rostoucím počtu případů však vidí i v ekonomické krizi – nejčastějším důvodem, proč lidé přestanou své dluhy zvládat, je totiž ztráta zaměstnání.
Největším strašákem je pro dlužníky exekuce. Desítky lidí se právě proto obracejí na tři pracoviště poradny, kterou zřídila Exekutorská komora České republiky v Praze, Brně a Plzni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.