Pondělí 01. června. Svátek má Laura.

Dividenda ČEZ by neměla být nižší než v předchozím roce

Podle vyjádření ministra financí Miroslava Kalouska letošní dividenda ze zisku ČEZ za rok 2010 nebude významně nižší, než v roce předchozím.

Z vyjádření ministra Kalouska také mimo jiné vyplynulo, že vláda nebude požadovat výplatu mimořádné dividendy ze zisku ČEZ. „Spokojíme se s dividendou zhruba o jednu miliardu korun nižší, než jsme původně plánovali,“ uvedl Miroslav Kalousek. Slova přišla po slabších než očekávaných výsledcích ČEZ za rok 2010 a především po ne příliš příznivém výhledu roku 2011, počítajícím s poklesem čistého zisku. Stát je majoritním vlastníkem ČEZ.

Vedení ČEZ několikrát potvrdilo, že firma hodlá i do budoucna držet dlouhodobé nastavení dividendové politiky v rámci dividendového výplatního poměru mezi 50 a 60 procenty, což by vzhledem k výši zisku za rok 2010 na úrovni 47,2 miliardy korun znamenalo dividendu rozmezí 43,8 až 52,6 koruna na akcii. „Očekáváme, že dividenda ČEZu bude letos kvůli tlakům vlády 50 Kč na akcii,“ uvedl Tomáš Sýkora z Patria Finance. Konsensuální odhad agentury Bloomberg činí 52 Kč/akcie.

Zdroj:
MFČR, Patria Finance

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.