CZK/€ 24.370 +0,06%

CZK/$ 20.802 -0,11%

CZK/£ 28.075 -0,19%

CZK/CHF 26.494 -0,15%

22. 07. 2009

Deloitte: Fúzím a akvizicím ve střední Evropě blýská na lepší časy

 


 

„Vlády a centrální banky přijaly dosud nevídaná opatření k podpoře oživení investic a současný trend růstu na akciových trzích po celém světě je dokladem toho, že tyto kroky postupně vracejí investorům jejich důvěru v investiční možnosti,“ říká Garret Byrne, vedoucí oddělení společnosti Deloitte ve střední Evropě zaměřeného na poskytování služeb při provádění fúzí a akvizic. „I  přesto, že objem transakcí zůstane pravděpodobně v nejbližších měsících velmi nízký a dostupnost půjček stále ještě omezená, lidé jsou znovu připraveni reagovat pozitivně na objevující se příležitosti.“

Nejdůležitější zjištění:

  • Souhrnně svědčí odpovědi respondentů z dubna 2009 ve srovnání s říjnem 2008 o mnohem větším optimismu a index vzrostl o 30 bodů.
  • Obavy o budoucnost ekonomického prostředí přetrvávají a 51% dotázaných očekává další zhoršení ekonomické situace.
  • V příštím období rozdělí respondenti svůj čas přibližně stejně mezi správu stávajících portfolií a nové investiční aktivity.
  • Očekávání týkající se návratnosti investic jsou nadějnější a podíl účastníků průzkumu, kteří věří ve zlepšení, se v dubnu 2009 zvýšil z rekordně nízkých 5% v říjnu 2008 na 19%.

Výsledky průzkumu společnosti Deloitte vychází ze strukturovaného rozhovoru s odborníky z oblasti soukromého kapitálu, kteří se zaměřují na střední Evropu.

Zdroj: Tisková zpráva Deloitte

Loading