Sobota 24. října. Svátek má Nina.

Czech Connect Airlines žádají o ochranu před věřiteli

Investice 19.01.2012 | 22:05 0 Komentářů

Leouny společnosti spojovaly hlavně města v České republice a Rusku

Praha – Letecká společnost Czech Connect Airlines na sebe dnes podala ke Krajskému soudu v Ostravě návrh na zahájení insolvenčního řízení. ČTK o tom informovala firma. Od této soboty do konce zimního letového řádu 24. března pozastaví letecký provoz. S cestovními agenturami a s cestujícími budou projednány možnosti zajištění náhradního řešení přepravy, uvedla firma.
„Majitelé Czech Connect Airlines a.s. spolu s managementem nyní intenzívně hledají cesty k záchraně společnosti a k minimalizaci dopadů na zákazníky, zaměstnance a obchodní partnery,“ stojí v prohlášení firmy. O dalším vývoji bude představenstvo společnosti průběžně informovat, dodala Czech Connect Airlines bez dalších podrobností.
Podle serveru iDnes zmizel hlavní investor ve firmě, podnikatel Andrej Zajakin. „Ještě nedávno nám přišla od vedení textová zpráva, že nám děkují za úspěšnou sezonu vánočních charterů, že jsme prý přepravili dvakrát více pasažérů, než ČSA,“ řekl jeden ze zaměstnanců.
Společnost bude muset řešit také zpáteční dopravu minimálně desítek Rusů, které sem přivezla v minulých dnech a kvůli zastavení provozu jim nevypraví zpáteční let, uvedl server.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.