Úterý 28. září. Svátek má Václav.

ČSOB v lednu spouští čtyři nové zajištěné fondy

Investice 05.01.2012 | 10:56 0 Komentářů

V nabídce ČSOB jsou v lednu čtyři nové zajištěné fondy s různou úrovní rizika i délkou investice nejčastěji 5,5 let.

ČSOB o nových zajištěných fondech píše:

Global Partners ČSOB Fixovaný click 19 je fond s investičním horizontem 5 let a 7 měsíců a je určený především pro konzervativní klienty. Jeho cílem je poskytnout 3% fixní výnos za první rok s možností dosažení až 27% celkového zhodnocení za dobu jeho trvání. Majetek fondu je složen z koše 30 akcií společností celého světa. Každá akcie s pozitivním vývojem přispívá 6 %, akcie s negativním vývojem přispívá skutečným vývojem.

Optimum Fund ČSOB Globálního růstu +12 je zajištěný fond vytvořený pro dynamičtější investory a jeho doba splatnosti je 5 let a téměř 6 měsíců. Ke dni splatnosti bude vyplacena investovaná částka plus výnos, který je dán násobkem míry participace ve výši 50% (procentní podíl na růstu akcií určený na počátku fondu) a skutečným růstem koše akcií. Výnos je vázán na koš 30 světových akcií z lukrativních oblastí, a to především energetiky, farmacie a telekomunikací. Maximální výnos může dosáhnout až 100 % (13,47 % ročně).

Global Partners ČSOB Fixovaný click EUR 1 je fond vhodný pro klienty investující v eurech. Investiční horizont je 5 let a 7 měsíců s výnosem pohybujícím se mezi 3 a 27 %, přičemž 3 % by měla být připsána v prvním období. Minimální roční výnos by měl být 3 %. Koš fondu je složen z 30 světových akcií s pozitivním výhledem.

Global Partners ČSOB Vitálních firem 1 je fond s vysokým stupněm rizika, který se zaměřuje na společnosti s velkým objemem kapitálu, které mají možnost použití zpětného odkupu svých vlastních akcií a poskytují vysoké dividendy. Koš akcií v majetku fondu je vázán na 30 společností uplatňující tuto politiku. V případě, že konečná hodnota koše akcií tohoto fondu poklesne o méně než 25 % oproti počáteční hodnotě, je při splatnosti vyplacena původně investovaná částka.

Zdroj: Tisková zpráva ČSOB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.