Sobota 15. prosince. Svátek má Radana.

ČSOB přichází s listopadovou várkou zajištěných fondů

ČSOB si na předposlední měsíc letošního roku připravila čtyři nové zajištěné fondy, z čehož je jeden tradičně podkladovým aktivem životního pojištění Maximal Invest.

Prvním fondem v nabídce je Global Partners ČSOB Fixovaný click 18 se splatností 5,5 roku a možným, výnosem od 2,5 % do 26,5 %. Podkladovým aktivem je koš 30 akcií z celého světa a výnos se připisuje oblíbeným „klikacím“ způsobem.

Optimum Fund ČSOB Globálního růstu +11 se splatností 5 let a 7 měsíců počítá svůj výnos metodou průměrování s participací 50 %. Jeho výnos může dosáhnout při splatnosti až 100 %. Většinu z portfolia 30 akciových titulů tvoří firmy zaměřené na energetiku, farmacii a telekomunikace.

Horizon ČSOB Duo Bonus 1 je fond zajištěn do eura se splatností 8 let a 1 měsíc a jeho výnos je rozdělen na dvě poloviny. Výnos z první poloviny investice je vyplacen v podobě dividendy 8 % po prvním roce trvání investice spolu s polovinou investované částky. Výnos z druhé poloviny investované částky je vázán na koš 30 světových akcií, přičemž může dosáhnout maximálně 56 %.

Poslední novinkou je životní pojištění Maximal Invest s podkladovým fondem ČSOB Duo Bonus 4. Výnos z první poloviny investice ve výši 5 % je vyplacen spolu s polovinou investované částky již po prvním roce trvání investice. Výnos z druhé poloviny se „zaklikává“ v rozmezí od 0 do 7 % a je vázán na koš 20 akcií.

Světové společnosti nyní potřebují působit tak, aby dokázaly úspěšně čelit negativnímu vlivu ekonomického zpomalení. Mnoho z nich snížilo náklady a jejich zisky téměř dosahují předkrizových úrovní. Přesto se ceny jejich akcií doposud nepřibližují ke svým maximům a nabízí tak prostor pro další růst. Portfolia našich fondů této skutečnosti plně využívají a díky tomu jsme našim klientům schopni poskytnout velmi zajímavé zhodnocení,“ uvedl Jan Barta, generální ředitel ČSOB Investiční společnosti.

Zdroj: Tisková zpráva ČSOB

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.