Sobota 19. září. Svátek má Zita.

ČSOB: Nejvýnosnější byly investice do komoditních a realitních fondů

ČSOB zveřejnila svou statistiku otevřených podílových fondů, které dosáhly v posledních dvou letech nejvyšších výnosů. Na prvním místě se umístil fond ČSOB Realitní mix s průměrným ročním výnosem 34,92 %.

Nejúspěšnějším fondem z nabídky otevřených podílových fondů ČSOB se stal v posledních 12 měsících Horizont ČSOB Komoditní fond, který za poslední rok vzrostl o 19,78 %. Jeho výkonnost za dva roky je +18,78 % p.a. Nadprůměrných výsledků dosáhl v posledních dvou letech také fond ČSOB realitní mix + 34,92 % p.a., jehož správce investuje do společností působících na realitním trhu a v posledních dvou letech profitoval z oživení na nemovitostních trzích po předešlé krizi. Nicméně za celou dobu trvání fond stále ještě vykazuje záporný "výnos" -9,78 % p.a.

„V poslední době bylo možné na komoditních trzích sledovat velmi zajímavý vývoj směrem nahoru. Je to dáno především celosvětovým oživením, které je akcelerováno unikátním růstem v asijském regionu a v některých jiných regionech. Roste poptávka po průmyslových komoditách, po agrokomoditách i energetických komoditách. Drobní investoři by však měli zůstat opatrní a nespekulovat. Naší obvyklou radou je, že investice do komodit by neměly být vyšší než 5 % celého portfolia. Pozitivní vývoj bylo možné zaznamenat také na akciových trzích, kde si nejlépe vedly fondy, které investují do rozvoje infrastruktury,“ říká Jan Barta, generální ředitel ČSOB Investiční společnosti.

Tip: Výsledky soutěže Fincentrum Investice roku 2010, která v hodnocení zohlednila nejen čistou výnosnost fondů, naleznete v článku " Podílovým fondům loni vévodily akcie ".

Ze zajištěných fondů si ke konci ledna vedl nejlépe Maximal Invest – ČSOB Evropský lookback 1 s ročním výnosem od vzniku 9,84 %, následovaný fondem Global Partners ČSOB Fixovaný click 5 s výnosem 9,47 %. "Výnosu přes 4 % za rok 2010 dosáhlo celkem 23 zajištěných fondů, který byly v nabídce banky," uvádí ČSOB ve své tiskové zprávě.

Zdroj: ČSOB

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.