Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

ČOI zrušila výběrové řízení na kontroly pohonných hmot

Investice 23.03.2010 | 14:09 0 Komentářů

Zájem kontrolovat vzorky pohonných hmot projevila pouze jedna firma

Praha – Pouze jediný zájemce se přihlásil do výběrového řízení na firmu, která bude pro Českou obchodní inspekci zajišťovat rozbor vzorků pohonných hmot u čerpacích stanic. Proto ČOI výběrové řízení zrušila a vyhlásí nové.
Inspekce o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Ke zrušení došlo přesto, že o zadávací dokumentaci k této veřejné zakázce si zažádalo v lednu pět společností. Jenže nakonec přišla jediná nabídka, což je důvod ke zrušení výběrového řízení.
Proto bude vypsáno nové. „Provádění laboratorních zkoušek a rozborů vzorků pohonných hmot bude na následující tři měsíce zajištěno dodatkem ke smlouvě se stávajícím dodavatelem této služby,“ sdělil ČTK mluvčí ČOI Tomáš Vozáb.  Motoristé se tak podle něho nemusí bát, že by prodejce pohonných hmot na jaře nikdo nekontroloval.
V únoru ČOI  zjistila nedostatky zhruba u každého desátého kontrolovaného vzorků pohonných hmot, zejména v případě benzinu a nafty, naopak vzorky LPG byly v pořádku. Loni ČOI odhalila nedostatky u pěti procent ze všech kontrolovaných vzorků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.