Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Co se mění od 1. listopadu? Připomeňte si novinky

Investice 31.10.2009 | 18:08 0 Komentářů

Revoluce v doručování, levnější banky, přiměřenější exekuce, dřívější platba daní, povinná zimní výbava i konec analogové televize

Praha – Revoluce v doručování úředních dopisů, dřívější platba daní, povinná zimní výbava na některých silnicích, možná levnější banky a snad přiměřenější exekuce.
To jsou nejvýznamnější novinky, které přináší začátek letošního listopadu. O všech důležitých změnách jsme už na Aktuálně.cz pro vás psali podrobně a s předstihem. Nyní pro připomenutí přinášíme jejich stručný přehled.
Povinné datové schránky
Od 1. listopadu musí všechny společnosti zapsané v obchodním rejstříku, úřady a soudy používat datové schránky. Končí čtyřměsíční přechodné období, během něhož bylo používání dobrovolné.
Nyní tedy začnou firmám do datové schránky chodit písemnosti od úřadů a soudů namísto klasické pošty i v případě, že si ji společnost neaktivuje. Až na výjimky pak bude platit, že nezávisle na tom, zda si společnost schránku skutečně vybírá, je písemnost považována za převzatou (vyzvednutou) za deset dní od doručení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.