Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Cizinců přijelo méně. Ale objevují i místa mimo Prahu

Investice 21.11.2009 | 23:15 0 Komentářů

Turistů ze zahraničí v některých krajích přibývalo. Pražské hotely ale skomírají.

Brno – Namísto přelidněných pražských památek míří zahraniční turisté stále častěji za krásami dalších krajů České republiky. Přestože v letošním třetím čtvrtletí do Česka přijelo méně zahraničních turistů než před rokem, ve třech krajích si v porovnání s loňskem polepšili, byť jen o jednotky procent. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu.
Plzeňský kraj přivítal od července do září o 3,5 procenta více zahraničních turistů než před rokem, Karlovarský o 2,4 procenta a na Vysočinu jich přijelo o 1,8 procenta víc. Celkem Česká republika „přišla“ 6,6 procenta hostů z ciziny. Jejich úbytek ale vyrovnala přízeň tuzemských turistů.
Těch přijelo více než před rokem hned do sedmi krajů. Největší přízni se těšil Liberecký kraj, kde počet hostů z Česka stoupl o 15 procent, oblíbený byl i Plzeňský kraj s nárůstem o 10 procent. Na letní dovolenou ale lákala i jižní Morava, Královéhradecký kraj, jižní Čechy, Karlovarský kraj i severní Morava.
9 měsíců, o 9 procent méně cizinců
Zatímco letošní třetí čtvrtletí znamenalo úbytek cizinců o necelých sedm procent, vyhodnocení celých devíti měsíců ukazuje vyšší úbytek. Hranice v touze po krásách České republiky od ledna do září překročilo 4, 695 milionu turistů, což je o 9,9 procenta méně než před rokem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.