CZK/€ 23.770 -0,08%

CZK/$ 21.797 -0,75%

CZK/£ 26.892 -0,45%

CZK/CHF 23.801 +0,37%

21. 11. 2009

0 komentářů

Cizinců přijelo méně. Ale objevují i místa mimo Prahu

 


 

Brno – Namísto přelidněných pražských památek míří zahraniční turisté stále častěji za krásami dalších krajů České republiky. Přestože v letošním třetím čtvrtletí do Česka přijelo méně zahraničních turistů než před rokem, ve třech krajích si v porovnání s loňskem polepšili, byť jen o jednotky procent. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu.
Plzeňský kraj přivítal od července do září o 3,5 procenta více zahraničních turistů než před rokem, Karlovarský o 2,4 procenta a na Vysočinu jich přijelo o 1,8 procenta víc. Celkem Česká republika „přišla“ 6,6 procenta hostů z ciziny. Jejich úbytek ale vyrovnala přízeň tuzemských turistů.
Těch přijelo více než před rokem hned do sedmi krajů. Největší přízni se těšil Liberecký kraj, kde počet hostů z Česka stoupl o 15 procent, oblíbený byl i Plzeňský kraj s nárůstem o 10 procent. Na letní dovolenou ale lákala i jižní Morava, Královéhradecký kraj, jižní Čechy, Karlovarský kraj i severní Morava.
9 měsíců, o 9 procent méně cizinců
Zatímco letošní třetí čtvrtletí znamenalo úbytek cizinců o necelých sedm procent, vyhodnocení celých devíti měsíců ukazuje vyšší úbytek. Hranice v touze po krásách České republiky od ledna do září překročilo 4, 695 milionu turistů, což je o 9,9 procenta méně než před rokem.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *