Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Citroën DS 3 – Styl je na prvním místě

Investice 28.04.2010 | 16:45 0 Komentářů

Auto dostalo do vínku především osobitost

Celkem 38 barevných kombinací střechy a barvy karosérie nabízí katalog prvního modelu nové výrobní řady automobilky Citröen. DS3, který od května přichází na český trh za cenu od 365 tisíc korun, je jejím prvním příslušníkem. Následovat bude  DS 4 i DS 5. To, že jde opravdu o svébytnou modelovou řadu, dokládá například speciální logo umístěné na volantu.  
Vybíráním barvy karosérie a střechy však přemýšlení nad konečným vzhledem vozu budoucím kupcům nekončí. Ještě je třeba zvolit barvu na středech kol, dále také barvy sedaček, plastu na palubní desce, vzhled hlavice řadící páky a ještě popřemýšlet, zda by se také nehodila některá ze čtyř samolepících fólií na střechu.
U tohoto necelé čtyři metry dlouhého vozu nabízí Citroën tři stupně výbavy. Mají francouzsky poetické názvy:  Chic, So Chic a Sport Chic. Ve všech zemích Evropy, kde bude vůz na trhu, obsahují stejné náležitosti.
K dispozici pět motorů
Nejdražší verzí bude DS 3 s benzinovým turbomotorem 1,6 a výkonem 155 koní ve výbavě Sport Chic. Ceníková cena je 475 000 Kč. S tímto motorem se vůz dostane na stokilometrovou rychlost za 7,3s a na německé dálnici je vůz možné rozjet až na rychlost 214 km/hod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.