CZK/€ 23.745 +0,13%

CZK/$ 22.219 +0,64%

CZK/£ 27.482 +0,03%

CZK/CHF 24.413 -0,24%

23. 01. 2008

0 komentářů

Citibank změní od nového roku své právní postavení

 


 

Transformace na pobočku je součástí celosvětové iniciativy ve skupině Citi, jejímž cílem je racionalizace právní struktury celé skupiny v řadě zemí, kde působíme.

Od 1. ledna se změní název společnosti na Citibank Europe plc, organizační složka. „Přeměnou na pobočku Citibank Europe plc vytváříme nový právní subjekt s celoevropskou působností. Zvýšená kapitálová základna a vyšší míra likvidity nám umožní efektivněji a rychleji expandovat na českém trhu,” uvedl generální ředitel Citibank pro Českou republiku, Kenneth Quinn.

Kromě toho, že se banka zařadí na úroveň tří nejsilnějších bank na českém trhu (jako pobočka Citibank Europe plc se bude podílet na konsolidovaném vlastním jmění v hodnotě 1,6 miliardy eur (cca 43 miliard korun)), a že si rovněž přivlastní velmi dobrý rating své mateřské společnosti od agentury Moody’s (Aa1), se pro české klienty nezmění vlastně nic.

Změna právního postavení byla schválena jak irskými, tak i českými regulačními orgány a nebude mít žádný vliv na kvalitu produktů a služeb. Všechny smlouvy a vztahy se zákazníky zůstanou v platnosti a nemění se ani čísla účtů, které jsou u Citibank a.s. vedeny.

Dozor nad bankou bude v souladu s českým právním řádem vykonávat ČNB, primárně bude podléhat regulaci irského finančního regulátora. Vztahy mezi bankou a klienty se budou řídit zákony ČR.

REKLAMA

Pravidly irské legislativy se bude řídit i pojištění vkladů. U fyzických osob jsou vklady pojištěny do výše 25 000 eur (20 000 eur na základě irského systému pojištění, 5 000 eur poskytnuté českým Fondem pojištění vkladů). Vklady právnických osob jsou pojištěny do výše 20.000 eur.

Čtěte dále:
eBanka převezme logo Raiffeisenbank

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *