Čtvrtek 09. prosince. Svátek má Vratislav.

Chybělo vám na začátku roku vzrušení? Postaral se o něj Reddit

Investice 17.02.2021 | 11:38 0 Komentářů

Trhy měřené indexem SP500 letos konstatně rostly a ignorujíc covidovou pandemii a lockdowny si během ledna připisovaly velmi zajímavé zisky. Když už to vypadalo, že se bude jednat o měsíc bez ”volatility a vzrušení”, otěže převzala nenápadná skupinka ze sociální sítě Reddit.

Gamingové společnosti, které byly ve většině případů považovány za zcela neperspektivní, nebo byly dokonce neznámé, najednou strhly veškerou pozornost světa. Najednou se jednalo o jeden z nejziskovějších sektorů a denní přírůstky přesahovaly desítky procent, místy i o řád výše – na trzích poměrně ojedinělý jev. Investování do gamingových titulů tak připomínalo spíše ruskou ruletu, neboť se tituly chovaly zcela nepředvítalně a nekontrolovatelně. Následné propady na sebe samozřejmě nenechaly dlouho čekat a tituly se navrátily na svou původní hodnotu.

Nyní jsou “na tahu” regulátoři, ve čtvrtek 18. února by mělo být zahájeno vyšetřování. Stran, kterých se bude týkat, je však více. Mohou to být jednotlivci, jakožto iniciátoři celé akce, samozřejmě potom Reddit, jako sociální síť, na které se veškerá aktivita odehrávala, ale i brokeři. Opět se tak ukázalo, že výběr důvěryhodného brokera je pro investování zcela zásadní.

Autor: Tomáš Daňhel, relationship manažer a analytik Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.