Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Chcete jet vlakem s jízdním kolem? Pozor na místenky

Investice 13.08.2009 | 12:04 0 Komentářů

S kolem cestuje o 70 procent lidí víc než vloni

Praha – Stále více lidí cestuje ve vlacích s jízdním kolem. Letos v červnu přepravily České dráhy 62 tisíc kol, což je o 70 procent více než v loňském červnu. Postupně se rozšiřuje i nabídka speciálních cyklovlaků. Cestující se však přesto musí připravit na několik možných komplikací.
„Nedávno jsme se vraceli z nedělního cyklovýletu po Brdech. Ve Zdicích jsme chtěli se čtyřmi koly nastoupit do rychlíku do Prahy. Jenže neměli jsme místenku, tak jsme museli zaplatit pokutu. A cena byla tak vysoká, že nákladní taxi by nás možná vyšlo levněji,“ vzpomíná Jakub Turek, šéfredaktor webu HoryDoly.cz.
Za drahé a především komplikované považuje cestování s jízdním kolem ve vlacích i řada dalších čtenářů Aktuálně.cz. „Příště raději pojedeme autem. Pro tři lidi je to nejen levnější, ale hlavně jednodušší, než se hádat s průvodčími a studovat nesmírně složitý tarifní systém,“ napsal nám například pětadvacetiletý Jiří Liška z Českých Budějovic.

Komerční tip: Leťte na dovolenou do slunné Itálie!

Upozorňuje také na absurdní povinnost zakoupit si místenku na kolo nejpozději dvě hodiny před odjezdem vlaku. „Při návratu z výletu většinou do poslední chvíle nevím, jestli stihneme třeba vlak v šest, nebo až v sedm,“ připomíná Liška.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.