Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

ČEZ se vzdává snu o jádře v Rumunsku, chce méně rizika

Investice 21.09.2010 | 22:45 0 Komentářů

Kromě ČEZu podepsalo Rumunsko smlouvu o dostavbě elektrárny s dalšími pěti investory

Bukurešť – Česká elektrárenská společnost ČEZ do konce letošního roku odejde ze společného podniku na výstavbu dalších dvou bloků rumunské jaderné elektrárny Černavoda. Řekl to dnes podle rumunské tiskové agentury Mediafax manažer místní pobočky ČEZ Adrian Borotea.
„Rozhodnutí odejít (z projektu) již schválilo představenstvo ČEZ,“ řekl Borotea. Manažer dodal, že ČEZ se v regionu poohlédne po jiných projektech s nízkou mírou rizika.#obj_9390
Rumunsko v roce 2008 podepsalo s ČEZ a dalšími pěti investory dohodu o výstavbě třetího a čtvrtého bloku Černavody. Výstavba za zhruba čtyři miliardy eur (99 miliard korun) by měla být dokončena kolem roku 2015. Projekt počítá s výstavbou dvou bloků s instalovaným výkonem po 720 megawattech.
Investoři mají na společném podniku EnergoNuclear 49procent, rumunská vláda si ponechala většinový podíl. Vedle ČEZ byly na stavbu a provoz reaktorů vybrány německá RWE, italský Enel, belgická Electrabel z francouzské skupiny GDF Suez, španělská Iberdrola a rumunská divize firmy ArcelorMittal.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.