Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Cetelem a Cofidis začaly sdílet informace v Nebankovním registru (NRKI)

Banky Luboš Svačina 12.01.2010 | 14:33 0 Komentářů

Do Nebankovního úvěrového registru vstoupily společnosti Cetelem a Cofidis. K celkové úvěrové historii klientů tak mají nyní přístup společnosti, které mají na trhu spotřebitelských úvěrů podíl 57 procent.

Nebankovní úvěrový registr slouží jeho účastníkům k vzájemnému informování o údajích vypovídajících o bonitě, důvěryhodnosti a platební morálce jejich klientů. Obsahuje především pozitivní data, ale i negativní informace o klientech.

Vstupem společností Cetelem a Cofidis se počet firem zapojených do Nebankovního úvěrového registru, který vedle splátkových společností využívají rovněž leasingové společnosti, poskytovatelé kreditních karet nebo faktoringové firmy, rozrostl na 26. Podle zástupců registru lze zvýšený zájem o členství očekávat i v roce 2010, protože celkovou úvěrovou historii klientů chce sledovat stále více firem.

V lednu 2006 byla zahájena vzájemná výměna informací mezi Nebankovním a Bankovním registrem, díky kterému je dnes členům Nebankovního registru k dispozici více než 6 milionů záznamů o úvěrových smlouvách.

Zdroj: Tisková zpráva Czech Credit Bureau

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.