Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Čeští potravináři se krize neobávají

Investice 07.10.2019 | 16:15 0 Komentářů

Čeští potravináři se případné krize neobávají. Sází na modernizaci a rozšíření výroby. Zatím investovali stovky milionů korun.

V posledních letech jsme zrealizovali hned několik mimořádných investičních projektů, z nichž některé ještě dokončujeme. Proto, abychom byli na horší časy dopředu připraveni,” uvádí Ondřej Beránek, ředitel Bohemia Sektu. Tuzemský výrobce sektů investoval 200 milionů korun do nové lisovny hroznů v Mikulově.

Investovala i zdejší pivovarnická jednička Plzeňský Prazdroj. Ta na investice vyčlenila 1,4 miliardy korun, z nichž více jak polovina šla na výrobu. Nyní se zabýváme tím, jak investičně podpořit růst podnikání v příznivém ekonomickém klimatu,” sdělila Jitka Němečková, mluvčí pivovaru.

V podobném duchu se vyjadřuje i přední producent mléčných výrobků Danone. „Mnoho českých firem kvůli akutnímu nedostatku pracovních sil investovalo do automatizace a modernizace své výroby a logistiky, takže jsou nyní konkurenceschopnější i na evropském trhu,” říká ředitel české odnože Marián Jánoš.

Zdroj: E15

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.