Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Test cesty Prahou v prázdninové špičce: Chce to štěstí

Investice 30.08.2010 | 00:01 0 Komentářů

Vydali jsme vyzkoušet, jaké je to projet o poslením prádzninovém víkendu Prahou skrz naskrz

Návrat z prázdnin do měst obvykle provázejí zmatky na silnicích a zácpy. Letos naposledy, protože v září se má otevřít velká část pražského dálničního okruhu museli ti řidiči, kteří trávili dovolenou či víkend na východě Čech či na Moravě a potřebovali se dostat domů na západ od hlavního města, využít ke své cestě tradiční a obávanou cestu. Tedy po D1 vjet do hlavního města, sjet na Jižní spojku, přes Barrandovský most vyjet na sídliště Barrandov a posléze se napojit na stávající část dálničního okruhu.
Právě tuhle cestu jsme se rozhodli otestovat i my. Nejprve v sobotu po 16. hodině a pak ve stejnou dobu i v neděli. 1
Na dálnici D1 jsme v oba dny najížděli na 15. kilometru, tedy u výjezdu od Velkých Popovic. To proto, abychom zjistili, jak dlouhá bude kolona před úsekem mezi 11. – 9. kilometrem, kde stálle probíhají práce na připojení nového dálničního okruhu. Chceme se dostat až do Rudné na 5. kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň.
Start byl od Velkých Popovic
Je sobota 16.07. Vyjíždíme na D1. Provoz není úplně řídký, dal by se ohodnotit stupněm 2. Až k 11. kilometru se dostáváme vcelku plynule. Teprve tam musíme ze 130 zpomalovat postupně na povinných osmdesát, ale o chvíli později už jedeme krokem a dokonce občas musíme zastavit. Naštěstí kolona není dlouhá a po přibližně třech minutách popojíždění se dostáváme ke kritickému místu. Tím je silničářské vozidlo, které zavinilo zúžení ze tří pruhů na dva. Pracuje se tu na dopravním značení. Důvod, proč se tu pracovalo, se však dozvíme až zítra.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.