Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Česká pojišťovna dosáhla v prvním pololetí zisku 2,4 miliardy Kč

Česká pojišťovna za letošní první pololetí vykázala zisk ve výši 2,4 miliardy Kč. Na konci měsíce června tak pojišťovna hospodařila s vlastním kapitálem ve výši 14,5 miliardy Kč.

V letošním prvním pololetí dosažený čistý zisk ve výši 2,4 miliardy korun je o 3,5 miliardy nižší než jakého výsledku dosáhla Česká pojišťovna v loňském roce.

"Loňský výsledek byl významně ovlivněn jednorázovými výnosy z prodeje akciového podílu ČP v Československé obchodní bance (ČSOB) a jednorázovým příjmem z dividend od dceřiných společností. Po odečtení těchto položek dosahujeme stejných ukazatelů jako v loňském roce, což je velmi dobrá zpráva v souvislosti s letošním poklesem finančních trhů," komentuje výši zisku Ivan Vodička, generální ředitel České pojišťovny.
 
Celkově za první pololetí Česká pojišťovna na pojistném vybrala 20,8 miliardy Kč. Výše předepsaného pojistného v oblasti neživotního pojištění meziročně vzrostla o 4 %, v segmetnu životního pojištění to bylo dokonce 8 %.

"Významné třicetiprocentní navýšení jsme zaznamenali u jednorázového životního pojištění, běžně placené životní pojištění meziročně stouplo o pět procent a velkou popularitu zaznamenalo investiční životní pojištění, které v uplynulých šesti měsících vzrostlo o 121 procent," uvedl k výsledkům Ivan Vodička.

Zdroj: Česká pojišťovna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.