Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

České firmy nespasilo oživení na Západě, krize jde dál

Investice 14.07.2009 | 08:15 0 Komentářů

Ekonomický obrat k lepšímu hlásí Francie, Itálie, a především Německo, hlavní partner českých firem. V Česku se však nic nemění

Praha – Ekonomický obrat k lepšímu hlásí Francie, Itálie, a především Německo, hlavní partner českých firem. V Česku se však nic nemění a řada ekonomů pochybuje o tom, že nám Německo může pomoci.
V Česku klesl průmysl od dubna do května o 2,1 procenta. Produkce propadla dokonce pod únorovou úroveň, kdy byla od počátku krize vůbec nejnižší.
Přesto někteří ekonomové očekávají obrat k lepšímu. „Existují i záblesky naděje. Těmi jsou zejména poslední data o průmyslu v Německu. Tyto naděje se zrcadlí i v očekávání, že se zmírní recese v českém průmyslu, jak svědčí například indexy podnikatelské důvěry,“ upozornil analytik Patria Finance David Marek. 
Německo hlásí v květnu meziměsíční růst výroby o 3,7 procenta a je to podle novinových titulků nejprudší nárůst za posledních 16 let. „Obchodníci vyprázdnili sklady, a tak objednávají další zboží. Může to ohlašovat obrat v průběhu celé krize,“ spekuluje například deník Financial Times.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.