Neděle 06. prosince. Svátek má Mikuláš.

České banky hromadně blokují platební karty

Banky Luboš Svačina 18.11.2009 | 16:51 0 Komentářů

ČSOB, Česká spořitelna a Volksbank začaly na základě informací z kartového centra Visa a MasterCard Europe blokovat některé platební karty. Důvodem je zvýšené riziko zneužití karet, které byly v letošním roce použity při platbách a výběrech z bankomatů ve Španělsku.

Kartové centrum Visa a Eurocard/Mastercard upozornilo partnerské banky na „útok vedený španělskou společností, která se pokusila získat údaje o kreditních kartách zákazníků.“ Vzhledem k tomu, že v sousedním Německu už došlo k několika případům zneužití takto získaných dat, rozhodly se některé české banky pro stažení vybraných ohrožených karet z oběhu.

ČSOB, Volksbank CZ a Česká spořitelna podle informací serveru Aktualne.cz stahují z oběhu desítky platebních karet Visa a Eurocard/Mastercard a vyměňují je za nové. "U několika našich klientů jsme zjistili riziko, že by jejich karta mohla být zneužita. Máme podezření, že by mohly být napadeny," uvedl Ivo Měšťánek, tiskový mluvčí ČSOB. „Týká se to celého trhu, nemá to návaznost na konkrétní banku. Když vznikne podezření, nejbezpečnější je karty zablokovat. Funguje to například tak, že Visa pošle výstrahu, banky klienta varují a zablokují kartu,“ doplnil Ivo Měšťánek.

Zdroj: Aktualne.cz, iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.