Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Česká spořitelna umožní nastavit design platební karty a rozšiřuje pojištění jejího zneužití

Banky Daniel Kuchta 29.04.2008 | 15:54 1 Komentář

Od 1.května si mohou držitelé debetních platebních karet České spořitelny nastavit vlastní motiv na kartu přes internet se službou Karta podle Vás.

Motiv je možné si zadat prostřednictvím internetové aplikace na stránkách www.kartapodlevas.cz. Klient si může vybrat, jestli chce novou kartu, nebo změní design stávající karty a může si nastavit vlastní obrázek, případně motiv z galerie obrázků banky. Individuální design je možné nastavit u všech typů osobních debetních karet s výjimkou zlatých a kobrandovaných karet. U kreditních karet by měla být množnost zvolit si vlastní design přístupná později.

Karta je klientovi k dispozici deset dnů po schválení zvoleného motivu buď na pobočce, nebo si jí nechá poslat poštou. Ne každý návrh je ale povolen, banka posuzuje především to, jestli zvolený design neobsahuje nevhodná nebo společensky nepřijatelná témata.

Česká spořitelna je největším vydavatelem platebních karet v ČR. Vydala více než 3,3 mil. karet, z toho 2,7 mil karet debetních a přes 600 tisíc karet kreditních. Leaderem na trhu je i počtem bankomatů, kterých má více než 1 100, rozsáhlá je i síť platebních terminálů České spořitelny (cca 11 800). 

Česká spořitelna také rozšiřuje pojištění zneužití platební karty v případě ztráty, nebo odcizení. Byly zrušeny časové lhůty potřebné na oznámení zneužití bance a pojištění nově kryje i náklady na blokaci a pořízení nové karty. Novinkou je i kompenzace nákladů spojených s odcizením mobilního telefonu – pojištění nahradí jak zneužití odcizeného telefonu (např. telefonní hovory), tak pořízení telefonu nového.

Zdroj: Tisková zpráva České spořitelny

Jeden komentář: “Česká spořitelna umožní nastavit design platební karty a rozšiřuje pojištění jejího zneužití”

  1. Monika Feixová napsal:

    Dobrý den,
    chtěla bych si změnit na příští novou kartu obrázek,bohužel stránka http://www.kartapodlevas.cz je nedostupná nebo se ani nezobrazí,dá se ještě nějak změnit obrázek na nové kartě nebo je to zrušené,děkuji za odpovědˇ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.