CZK/€ 24.885 +0,48%

CZK/$ 23.151 +0,16%

CZK/£ 29.465 +0,56%

CZK/CHF 26.179 +0,52%

18. 07. 2008

0 komentářů

Česká spořitelna: Bezpečnostní upozornění k internetovému bankovnictví

 


 

Česká spořitelna nabádá své klienty k ostražitosti při přihlašování do internetového bankovnictví. Ve svém varování uvádí:

Na internetu se totiž objevila aktualizovaná verze viru Sinowal/ Mebroot (tzv. trojský kůň), kterou antivirové programy ještě nerozeznají. Tento vir si můžete nevědomky při "brouzdání" na internetu instalovat do svého počítače. Pokud se pak někdy přihlásíte do internetového bankovnictví své banky, tento vir vás přesměruje na podvodné webové stránky, které ale vypadají jako stránky vaší banky. Své údaje byste tak poskytli podvodníkům.

Bohužel není jednoduché fiktivní stránky rozeznat, nicméně systém se obvykle chová nestandardně, například po vás bude chtít údaje navíc jako třeba číslo smlouvy nebo číslo k platební kartě atd. Pokud zaznamenáte něco neobvyklého, kontaktujte prosím okamžitě svou banku, v případě České spořitelny pak bezplatnou klientskou linku 800207207.

O své prostředky se nemusíte bát. Podvodníci nemohou odčerpat peníze z vašeho účtu. Všechny aktivní transakce, tedy i převod peněz, totiž musíte potvrzovat autorizační SMS, kterou systém posílá na váš mobilní telefon. Číslo pro zasílání nelze změnit bez vaší návštěvy pobočky banky.

Více informací o tomto viru a o tom, jak postupovat pokud máte podezření na infikování vašeho počítače, se dočtete na našich webových stránkách věnovaným phishingu a pharmingu.

REKLAMA

Zdroj: Česká spořitelna

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářůDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *