Neděle 20. června. Svátek má Květa.

Česká pošta zruší desítky ředitelských míst, chce šetřit

Investice 04.11.2014 | 07:27 0 Komentářů

Zaměstnancům, kterých se změna dotkne, chce podnik nabídnout levnější pozice. Pošta změnou organizační struktury ušetří miliony korun, píše Mladá fronta Dnes.

Česká pošta zruší desítky ředitelských míst, chce šetřit

Praha – Česká pošta zruší do konce roku desítky ředitelských postů, podle Mladé fronty Dnes jich bude až 70. 

Zaměstnancům, kterých se změna dotkne, chce podnik nabídnout jiné levnější pozice. Pošta změnou organizační struktury ušetří miliony korun.

Česká pošta sníží od ledna stupně řízení z pěti na čtyři, zrušena bude například funkce výkonného ředitele. „Cílem této změny je snížení nákladů, v příštím roce tak dosáhneme úspory na mzdách a odvodech ve výši 16,5 milionu korun. Česká pošta v současné situaci musí hledat úspory,“ řekl MF Dnes ředitel České pošty Martin Elkán.

Firma také až o čtvrtinu sníží počet manažerských aut.

Poště hrozí i rušení ztrátových poboček. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), pod kterého společnost spadá, mluví o jejich dotování. Mělo by jít až o miliardu korun.

S tím ale nesouhlasí ministr financí Andrej Babiš (ANO). Místo státních dotací by podle něj pro poštu bylo potřeba najít nové způsoby výdělku. Babiš uvedl, že má například návrh od finanční správy, že by od ní mohla pošta převzít hotovostní pokladnu. To by se mohlo týkat i celní správy.

Česká pošta provozuje asi 3250 poboček. Je největším zaměstnavatelem v Česku, nyní má více než 31 100 zaměstnanců. Loni vykázala zisk 305 milionů korun, výnosy ale klesly o půl miliardy na 19,5 miliardy Kč.

Firmě klesají výnosy z klasického doručování a snaží se je nahradit jinými činnostmi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.