Sobota 23. října. Svátek má Teodor.

Česká mincovna vydává investiční Smart mince

Česká mincovna dnes představila nový produkt tzv. Smart mince. Jde o investiční mince z ryzího zlata, které jsou ražené v licenci novozélandské mincovny v nominální hodnotě od 50 do 10 tisíc novozélandskýc dolarů.

Smart mince jsou osvobozeny od DPH, protože mají charakter investičního zlata. "Jsou také jedinečným způsobem, jak si Česká mincovna zvyšuje svoji kredibilitu a odlišuje se tak dále od těch, kdo se na tuzemském trhu za mincovnu jen vydávají a poškozují důvěryhodnost oboru," uvedl ředitel a člen představenstva České mincovny Radek Šulta.

Na mincích jsou vyobrazeny motivy připomínající historické vazby českých zemí na země Britského společenství. Na averzu Smart mincí se v různé velikosti objevuje portrét královny Alžběty II., což je podmínka poskytovatele licence.

"Zejména motiv a zpracování je tím, co tyto mince odlišuje od obdobných produktů v zahraničí. Aktuálně chystáme ražbu čtyř druhů zlatých mincí, každý v nákladu stovek, maximálně tisíce kusů, a jeden druh stříbrné Smart mince," řekl marketingový ředitel České mincovny Lukáš Jokl. Největší kilogramová mince s motivem Dobré královny Anny má nominální hodnotu 10 tisíc novozélandských dolarů a aktuální prodejní cena je 1 149 781 korun.

Zdroj: Tisková zpráva České mincovny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.