Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Česká mincovna nabídne obří stříbrné medaile

Investice 06.09.2011 | 07:44 0 Komentářů

Kilová medaile přijde na 50 tisíc korun – více, než se původně plánovalo

Jablonec nad Nisou – Česká mincovna začala v úterý razit obří investiční medaile ze stříbra. Kvůli růstu cen drahých kovů v posledních týdnech bude medaile stát o 15 tisíc korun více, než se původně očekávalo.
Medaile budou půlkilové nebo kilové a v průměru budou mít 90 milimetrů. Ještě v červnu předpokládala firma, že kilogramovou medaili nabídne investorům za 35 tisíc korun. Vzhledem k vývoji cen drahých kovů na světových trzích se ale nakonec bude prodávat za 50 tisíc korun, půlkilogramová medaile vyjde na 28 až 30 tisíc korun.
Mincovna v Jablonci na Nisou začala razit také platinové medaile, které váží půl kilogramu.  Ty letošní jsou věnované katedrále na Velehradě. Těchto medailí vydá mincovna 100 kusů, jeden se bude prodávat za 770 tisíc Kč.
Čtěte také:#obj_1059 Vyplatí se nákup zlata? Odborník odpovídal online#obj_1059 Cena zlata stále roste: Nový rekord je 1912 dolarů#obj_1059 Kam investovat na druhém dně krizeS ražbou obřích investičních medailí mají v Jablonci dlouholeté zkušenosti. Výroba stříbrných medailí je ale na hranici výrobních možností mincovny, větší medaili už v Jablonci se současným vybavením vyrobit nedokážou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.