Čtvrtek 23. září. Svátek má Berta.

Česká ekonomika je konkurenceschopnější

Česká ekonomika si o čtyři příčky polepšila v žebříček konkurenceschopnosti, který každoročně sestavuje švýcarký Institut pro rozvoj managementu (IMD). Česká republika je v žebříčku z nových zemí Evropské unie druhá za Estonskem.

Česká republika v letošním žebříčku konkurenceschopnosti světových ekonomik obsadila 28. místo z 55 hodnocených ekonomik, což znamená oproti loňsku zlepšení čtyři místa. Pořadí na prvních třech místech indexu se proti roku 2007 nezměnilo. Statistiku vedou Spojené státy, druhé místo patří Singapuru a trojici uzavírá Hongkong. Česká republika se umístnila ze států visegrádské čtyřky nejvýše. Na opačném konci se nachází Polsko, i přesto, že si polepšilo o osm příček. 

Žebříček sestavuje již od roku 1989 švýcarský Institutem pro rozvoj managementu (IMD). Index index konkurenceschopnosti ekonomik hodnotí celkem 331 různých kritérií rozdělených do oblastí ekonomický rozvoj, efektivita vlády, podniková sféra a infrastruktura. Vliv na hodnocení má i subjektivní ohodnocení vrcholných manažerů v jednotlivých zemích. Kompletní výsledky lze nalézt na webových stránkách institutu.

Zdroj: www.imd.ch

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.