Středa 26. ledna. Svátek má Zora.

Češi v únoru nakoupili kryptoměny téměř za miliardu

Kryptoměny 04.03.2021 | 12:04 0 Komentářů

V únoru se v České republice prodaly kryptoměny za zhruba 900 milionů korun, tedy až o 400 milionů více než v lednu, a šestkrát víc meziročně. Důvodem je především rostoucí kurz bitcoinu a dalších kryptoměn, říká ředitel české společnosti Bitstock.com Martin Stránský.

Na Slovensku byl objem obchodu s digitálním zlatem v porovnání s Českem zhruba třetinový a v únoru dosahoval 300 milionů Kč. Jde o meziročně dvojnásobný nárůst.

„V lednu a v únoru jsme jen na Bitstock.com prodali bitcoiny za více než 600 milionů Kč. To je šestkrát víc než loni. Odhaduji, že v celé ČR se za toto období prodaly bitcoiny a další kryptoměny za 1,5 miliardy Kč,“ uvedl Martin Stránský.

Cena bitcoinu se během února zvýšila ze zhruba 35 000 dolarů až na více než 57 000 USD. V současnosti se obchoduje okolo 50 000 dolarů, tedy více než jednoho milionu korun.

Bitcoin od příchodu koronaviru ukázal, že se umí chovat jako digitální zlato. V krizi zaznamenal stabilitu a zároveň nárůst. Místo malých investorů bitcoin nakupují i ti zkušenější a informovanější, v poslední době například šéf Tesly Elon Musk, popisuje Martin Stránský.

Zájmu o bitcoiny podle něj stále nahrává i extrémně expanzivní politika centrálních bank, která vyvolává obavu ze znehodnocení konvenčních úspor a peněz jako takových, a klesající úrokové míry.

Bitstock.com je největší tuzemský obchodník s bitcoiny, nabízí kromě běžného účtu také například směnu bitcoinů v několika desítkách bitcoinmatů v ČR a SR.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.