CZK/€ 23.695 +0,21%

CZK/$ 22.117 +0,57%

CZK/£ 27.297 +0,21%

CZK/CHF 24.474 +0,45%

04. 03. 2021

0 komentářů

Češi v únoru nakoupili kryptoměny téměř za miliardu

 

V únoru se v České republice prodaly kryptoměny za zhruba 900 milionů korun, tedy až o 400 milionů více než v lednu, a šestkrát víc meziročně. Důvodem je především rostoucí kurz bitcoinu a dalších kryptoměn, říká ředitel české společnosti Bitstock.com Martin Stránský.

Loading 

Na Slovensku byl objem obchodu s digitálním zlatem v porovnání s Českem zhruba třetinový a v únoru dosahoval 300 milionů Kč. Jde o meziročně dvojnásobný nárůst.

„V lednu a v únoru jsme jen na Bitstock.com prodali bitcoiny za více než 600 milionů Kč. To je šestkrát víc než loni. Odhaduji, že v celé ČR se za toto období prodaly bitcoiny a další kryptoměny za 1,5 miliardy Kč,“ uvedl Martin Stránský.

Cena bitcoinu se během února zvýšila ze zhruba 35 000 dolarů až na více než 57 000 USD. V současnosti se obchoduje okolo 50 000 dolarů, tedy více než jednoho milionu korun.

Bitcoin od příchodu koronaviru ukázal, že se umí chovat jako digitální zlato. V krizi zaznamenal stabilitu a zároveň nárůst. Místo malých investorů bitcoin nakupují i ti zkušenější a informovanější, v poslední době například šéf Tesly Elon Musk, popisuje Martin Stránský.

REKLAMA

Zájmu o bitcoiny podle něj stále nahrává i extrémně expanzivní politika centrálních bank, která vyvolává obavu ze znehodnocení konvenčních úspor a peněz jako takových, a klesající úrokové míry.

Bitstock.com je největší tuzemský obchodník s bitcoiny, nabízí kromě běžného účtu také například směnu bitcoinů v několika desítkách bitcoinmatů v ČR a SR.

 

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Nová unijní regulace kryptoaktiv favorizuje molochy na úkor inovátorů

Sociální sítě nyní baví vtípek stavějící na analýze vzájemného zápolení USA a Číny. Obsahuje totiž také graf zachycující segmenty, v nichž dominují Spojené státy a ve kterých naopak Čína. Čína vede například v 5G technologiích nebo ve výrobě komerčních dronů. Spojené státy mají navrch v kvantové výpočetní technice, ve fúzní […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

24. 05. 2023

Obavy z inflace už má 95 procent Čechů. Zároveň více investují. Jakým investicím věří nejvíce?

O svoje finance se kvůli inflaci bojí 95 procent Čechů. Téměř tři čtvrtiny proto více řeší, jak ochránit  svoje úspory. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti Generali Investments. Kvůli současné ekonomické situaci ubylo lidí, kteří drží peníze v hotovosti nebo na běžných účtech. Téměř 40 procent lidí naopak […]

Text: Filip Kučera

24. 05. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *