Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

Češi touží po autech 4×4: Loni se jich prodalo rekordně

Investice 09.01.2011 | 05:07 0 Komentářů

Každé sedmé auto, které se v Česku prodá, má pohon všech kol

Přesně 23406. To je údaj Svazu dovozců o tom, kolik se vloni v České republice prodalo osobních aut vybavených systémem pohonu 4×4. Znamená to, že zhruba každé sedmé auto, které si vloni zákazníci odvezli z autosalonů na úzení České republiky, mělo pohon všech kol.
Zájem o tato auta v porovnání s rokem 2009 opět citelně narostl. Konkrétně o pět tisíc kusů a je tedy jasné, že tento segment roste podstatně rychleji než celkový trh s osobními auty v ČR. Přestože letošní nárůst prodejů aut 4×4 je velmi vysoký, ještě vyšší byl mezi lety 2008 a 2009. Tehdy se v podstatě zdvojnásobil z 9 000 na 18000.

SUV lidem připadjí bezpečnější
Odborníci se shodují, že za nárůstem stojí rostoucí obliba vozů SUV, které zákazníkům připadají bezpečnější a také několik posledních zim, kdy napadlo velké množství sněhu. Dalším faktorem, který za zvýšením prodejů vozů 4×4 stojí je také to, že se před dvěma lety objevil na trhu první sportovně užitkový vůz v nabídce tuzemské automobilky Škoda. O Yeti je mimorádný zájem nejen u nás. Proto už na letošek Škodovka připravuje investice, které mají zajistit zdvojnásobení současné produkce ze zhruba 50 000 ročně na dvojnásobek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.