Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Češi platí kartami stále více a banky je v tom podporují

Banky Daniel Kuchta 10.11.2011 | 17:06 0 Komentářů

Již tři roky je u spotřebitelů v ČR vidět trend růstu počtu nákupů prostřednictvím platební karty na úkor výběru z bankomatů. A banky toho využívají.

Placení kartou v obchodech se ve srovnání s výběry z bankomatů ve druhém čtvrtletí zvýšilo o 55 procent, meziročně pak o více než 27 procent,“ říká Roman Kotlán, výkonný ředitel Sdružení pro bankovní karty.

Růst transakcí placených kartou se projevuje také na zvyšování počtu míst, kde se dá platit kartou (+ 5 %). Na internetu je to dokonce 33% nárůst a vyšší je i průměrná cena placená kartou (v obchodech 962 Kč, na internetu 1 152 Kč).

Na tuto situaci reaguje ZUNO Bank, která společně se společností VISA připravila pro své zákazníky soutěž. Stačí v období od 31.10. do 18.12. zaplatit kartou ZUNO a klient má každý týden šanci na výhru některého z 18 produktů Apple, nebo hlavní ceny, kterou je dovolená dle vlastního výběru v hodnotě 150 000 korun.

Placení kartou aktivně podporujeme – a výsledky jsou vidět,“ říká Miroslav Střihavka, generální ředitel ZUNO BANK. „Počet platebních karet ZUNO narostl meziměsíčně o 38 procent, podobným tempem se zvedají i objemy transakcí. Věříme, že do konce roku dosáhneme ještě většího růstu.

Zdroj: Tisková zpráva ZUNO Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.