Úterý 14. července. Svátek má Karolína.

Češi nakupují nadprůměrně inteligentně

I když jsou Češi ve srovnání s ostatními evropskými národy podle průzkumů pouze průměrně inteligentní, při nakupování vykazují neobyčejnou chytrost…

I když Češi jsou ve srovnání s ostatními evropskými národy podle některých průzkumů pouze průměrně inteligentní, tak naopak při nakupování vykazují neobyčejnou chytrost.

Aspoň to tvrdí test společnosti The Future Foundation pro asociaci Visa, která v devíti evropských zemích měřila nákupní IQ spotřebitelů.

„Nejchytřejšími“ zákazníky jsou podle tohoto průzkumu Poláci, za kterými následují Francouzi, a třetí místo patří Čechům. Poslední příčku obsadili spotřebitelé ve Velké Británii.

Výzkum byl zaměřen na šetrnost spotřebitelů, jejich schopnost se při nakupování ovládat nebo na schopnost získávat informace o zboží ještě před nákupem.

Zatímco průměr nákupního IQ v devíti evropských zemích činí 500, tak Češi skončili mírně nad tímto ukazatelem. IQ prvních Poláků překročilo 550, u posledních Britů činilo zhruba 400.

Podle manažerky Visa Europe pro ČR Jany Lvové si čeští zákazníci vedli především v průzkumu trhu, šetrnosti či sebeovládání při nákupech.

Naopak za většinou Evropanů zaostávali v ochotě porovnávat zboží od různých výrobců.

Celý článek najdete zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.