Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Češi jsou díky krizi opatrnější. Půjčují si lépe

Investice 13.03.2012 | 13:50 0 Komentářů

Bilion a tři sta miliard korun – tolik dlužíme bankám a úvěrovým společnostem

Praha – Lidé si loni půjčovali zodpovědněji než v letech minulých, spláceli spotřebitelské úvěry a nové úvěry si zařizovali především na bydlení.
Z celkového objemu úvěrů ke konci roku 2011, který meziročně stoupl o 4,5 procenta na 1,3 bilionu korun, činily dlouhodobé půjčky využívané především na investice do bydlení 73 procent. Jejich objem stoupl loni o 6,6 procenta na 922 miliard korun. Vyplývá to z dat Bankovního a Nebankovního registru klientských informací.
Podle registrů měly ke konci loňského roku úvěr u banky, úvěrové či leasingové společnosti tři miliony obyvatel, počet úvěrových smluv v registrech činil 5,5 milionu.
„Z celkového objemu půjčených peněz tvořily dlouhodobé úvěry, tedy hypotéky a úvěry ze stavebního spoření, 73 procent. Objem dlouhodobých úvěrů se plynule zvyšoval ve všech čtvrtletích, zatímco krátkodobé půjčky měly klesající tendenci,“ uvedla výkonná ředitelka společnosti CBCB – Czech Banking Credit Bureau Zuzana Pečená. Společnost CBCB provozuje Bankovní registr klientských informací.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.