Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

Češi a dovolená: Klesá zájem o autobusové zájezdy

Investice 03.05.2010 | 09:28 0 Komentářů

Každý padesátý Čech dojde na zahraniční dovolenou pěšky

Praha – Už skoro dvě třetiny Čechů, kteří tráví dovolenou v zahraničí, na ni vyráží automobilem. Oproti době před pěti lety jde o nárůst. Tehdy se jich na dovolenou do zahraničí dopravovalo autem 59 procent, vloni to bylo 62 procent. Vyplývá to z analýzy údajů Českého statistického úřadu, kterou provedla Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.
Přibývá také těch, kteří na dovolenou do zahraničí létají (vloni 14 procent oproti 11 procentům v roce 2005). Naopak postupně klesají počty těch, kteří se dopravují autobusem. Před pěti lety tak cestoval každý pátý Čech, vloni již jejich podíl klesl na 15 procent. O dvě procenta (z 9 na 7) se také snížilo procento cest na dovolenou vlakem.
Přibývá pěšáků
Naopak poměrně zajímavý je údaj, že vloni šla pěšky na dovolenou mimo území ČR 2 procenta lidí. Před pěti lety to přitom bylo jen jedno procento.  
Tomio Okamura z asociace soudí, že údaje dokládají skutečnost, že Čechům stoupá životní úroveň. Proto bude podle něho pokračovat trend zvyšování podílu cest vlastními auty a také letecky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.