Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Ceny bytů dál padaly, nejhorší bydlení zlevnilo nejvíc

Investice 21.07.2009 | 12:18 0 Komentářů

Pokles cen bytů pokračoval i ve druhém čtvrtletí

Brno – Vyčkávání na výhodnější ceny na trhu s nemovitostmi se zájemcům o vlastní bydlení zatím vyplácí. Podle údajů Českého statistického úřadu totiž v letošním druhém čtvrtletí ceny bytů dál klesaly, a to rovnou o 5,5 procenta.
Výhodu měli při nákupech bytů ti, kdo nehledali na území Prahy. V hlavním městě totiž ceny za tři měsíce klesly jen o 4,5 procenta, zatímco mimo Prahu to bylo až o 6,3 procenta.
Neznamená to však, že pokles cen je univerzální. Na to už od počátku roku upozorňují i obchodníci s realitami. A jejich předpovědi se naplňují.
„Největší pokles cen je patrný u starších nemovitostí a těch v méně atraktivních lokalitách. Kvalitní nemovitosti na atraktivních místech zažívají jen velmi mírné snížení ceny. Mimořádné snížení lze však čekat u předprodeje bytů v rámci developerských projektů. Tento předprodej developer potřebuje, aby mu banka poskytla úvěr,“ řekl ČTK analytik mezinárodní poradenské společnosti King Sturge Ondřej Novotný. Sleva se podle něj může objevit také u posledních volných bytů v nových domech, které znemožňují developerovi celý projekt uzavřít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.