Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Ceny benzinu a nafty překonaly 32 korun, nejdražší je Praha

Investice 30.04.2015 | 09:32 0 Komentářů

Pohonné hmoty po loňském výrazném zlevnění od letošního února vytrvale zdražují, v posledních dvou týdnech o desítky haléřů.

Ceny benzinu a nafty překonaly 32 korun, nejdražší je Praha

Praha – Ceny pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu opět stouply a dostaly se tak nad hranici 32 korun. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil v průměru o 37 haléřů na 32,29 koruny za litr a nafta o 30 haléřů na 32,02 koruny. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny pohonných hmot sleduje. Ze všech regionů má znovu nejvyšší ceny Praha.

Pohonné hmoty po loňském výrazném zlevnění od letošního února vytrvale zdražují, v posledních dvou týdnech o desítky haléřů. V uplynulém týdnu růst cen proti předchozímu týdnu zrychlil z 20 haléřů na 30 až 40 haléřů.

Jde o jeden z nejvýraznějších týdenních nárůstů cen v letošním roce. Výrazněji stouply ceny jen na přelomu února a března, kdy týdenní nárůst přesáhl 50 haléřů. I přes zrychlující zdražování jsou však nynější ceny hluboko pod rekordy loňského roku, kdy se v létě přiblížily ke hranici 37 korun.

Nejvyšší jsou aktuálně průměrné ceny pohonných hmot v Praze, stejně jako v předchozím týdnu. Natural 95 koupí řidiči v hlavním městě za 32,84 koruny za litr a naftu za 32,75 koruny. Naopak nejlevnější je benzin v Karlovarském kraji, kde stojí litr 31,90 koruny, a nafta v Jihočeském kraji, a to 31,60 koruny. Benzin je za méně než 32 korun v průměru kromě Karlovarského kraje již pouze v Ústeckém. Nafta se prodává za cenu pod 32 korun v devíti regionech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.