Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Cena zlata nad 1 120 dolary

Cen zlata včera pokračovala v růstu a dnes ráno dokonce překonala hranici 1 120 dolarů za troyskou unci. Podle odborníků nestojí v dalším růstu ceny žlutého kovu nic v cestě.

Ceně zlata nadále pomáhají pokračující oslabování dolaru a zejména obavy z inflace vyvolávané neustálým přísunem peněz do oběhu. Podle investora Marca Fabera se centrální banky změnily na tiskárny peněz a díky tomu se podle něj zlato pod cenu 1 000 dolarů za unci nebude prodávat. Zajímavý výrok na toto téma zazněl z úst Shaynea McGuirea, ředitela Global Research pro Teacher Retirement System of Texas: „Otázka není, jakou cenu zlato doopravdy má. Správná otázka je, jakou cenu nemají měny.“

Další růst je podporován také zprávami o tom, že fyzického zlata je oproti množství kontraktů, které slouží k jeho obchodování nedostatek. Pokud by tedy došlo k tomu, že obchodníci by požadovali fyzické plnění z kontraktů, mohlo by dojít ke kolapsu na trhu se zlatem, ale také ke zvýšení jeho ceny kvůli jeho nedostatku. Zatím je to však pouze v rovině spekulací.

Zdroj: Colosseum, Patria

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.