CZK/€ 24.660 +0,26%

CZK/$ 23.004 -0,30%

CZK/£ 28.759 -0,86%

CZK/CHF 23.868 +0,07%

23. 01. 2008

0 komentářů

Cena bytů by neměla růst

 


 

Bude také klesat množství nově zahájených staveb. Tento trend se v Česku začal projevovat již v posledních měsících. Potvrzují to i aktuální čísla, která včera zveřejnil Český statistický úřad.

Počet vydaných stavebních povolení v červenci klesl. Stavební úřady jich vydaly necelých 12 tisíc, což představovalo meziroční snížení o 4,7 procenta.

Developeři se v posledních měsících také snaží nabídnou lidem velké byty. „Zájem o garsoniéry a dvougarsoniéry postupně klesá, zatímco po tří- a vícepokojových bytech poptávka roste,“ říká Ondřej Šuch, mluvčí společnosti Skanska CZ.

Ceny bytů by se v následujícím roce příliš měnit neměly. Zlevnění se nedá čekat, protože developerské firmy si na stavbu často vypůjčily za konkrétních podmínek od banky – a musí půjčky splácet.

„Je tedy velmi pravděpodobné, že firmy budou snižovat jen ceny bydlení, které bude dlouhodobě neprodejné,“ odhaduje Zdeněk Sikora z realitní společnosti Reallo.

REKLAMA

Zdražit by se podle realitních makléřů neměly v příštím roce ani byty, o které majílidé zájem. „Konkurence na trhu je totiž natolik silná, že růst cen nedovolí,“ říká Sikora.

Celý článek najdete zde.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.