Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Čeká nás na podzim velmi zajímavý růst?

Makro 30.08.2013 | 16:21 0 Komentářů

Červencová čísla nezaměstnanosti (6,9 procenta oproti 7 procentům z července minulého roku) přinášejí další, byť drobnou, dobrou zprávu o tuzemské ekonomice.  Snižující se nezaměstnanost nám kopíruje pozitivní zprávy o mírném růstu HDP a zdá se, že i firmy se připravují na mírné oživení vytvářením nových pracovních míst (komentář KPMG). 

A jelikož mírně dobré zprávy přicházejí i z Eurozóny, bude se i nadále ekonomická „nálada“ v tuzemsku zlepšovat. Jediným negativem může být relativně nízká spotřebitelská důvěra. 

Pokud se Češi rozhodnou na podzim k větším nákupům a firmy budou pokračovat v již iniciovaných investicích, čeká nás na podzim velmi zajímavý růst, který by mohl sloužit hlavně jako dobrá výchozí pozice pro „strmější než mírný“ růst v roce 2014.  Otázkou samozřejmě zůstává schopnost ekonomiky vytvářet nová pracovní místa i pro absolventy škol po prázdninách, ale zatím všechny ukazatele rostou mírně pozitivním směrem. 

Jelikož nás na podzim čekají předčasné volby, počkejme si i na stabilizaci státního rozpočtu a jeho schopnosti působit prorůstově na celou ekonomiku.“ 

Andrew Krenek, Senior Manager v oddělení Management Consulting společnosti KPMG Česká republika.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.