Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

Byznys se bojí voleb. Dostaneme okovy, soudí manažer

Investice 10.04.2010 | 16:10 0 Komentářů

Rozhovor s Romanem Pospíšilem, generálním ředitelem společností Pioneer Investments v České republice (první část)

Praha – Máme exaktní čísla a akcionáře, ne voliče – i proto byla pro Česko zajímavá zkušenost období bez řádné vlády, říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz Roman Pospíšil, generální ředitel společností Pioneer Investments ČR.
Ale také mluví o tom, jak evropský byznys straší bruselské regulace, či o očistě, která během současné ekonomické krize nedorazila v podobě, jaká by byla třeba.
Vy jste instituce, od které bych očekával, že se vám sem sbíhají různé informace z finančních trhů a ekonomiky vůbec, takže budete rozumět české ekonomice a jejímu kontextu. V sudé dny čteme v novinách, že „krize skončila“, v liché že „krize pokračuje“. Jak to tedy je?
Především bych upřesnil, jak to máme s informacemi o trzích a české ekonomice. My jsme globální firma, a pokud se týká investic, Českem se moc nezabýváme, směřujeme spíše do Evropy a do Ameriky. Sledovat českou ekonomiku není naše hlavní činnost. Samozřejmě, že i přesto se firma našeho druhu o ekonomické dění v této zemi zajímá, třeba i proto, že naši klienti mají zájem vědět, jak hodnotíme to či ono.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.