CZK/€ 23.985 +0,15%

CZK/$ 22.380 -0,74%

CZK/£ 27.394 +0,07%

CZK/CHF 24.158 -0,59%

09. 05. 2018

1 komentář

Buffett: bitcoin je jako obrovský jed na krysy

 

Ke kritikům kryptoměny bitcoin se přidali dva nejbohatší muži planety Warren Buffett a Bill Gates. Buffett v rozhovoru pro CNBC charakterizoval bitcoin jako obrovský jed na krysy. Gates bitcoin označil za aktivum, které nic nevyrábí. Dodal také, pokud by mohl, sázel by proti bitcoinu.

Loading 

Buffett se domnívá se, že k růstu ceny bitcoinu přispívá mystika měny. Poptávku po bitcoinech v rozhovoru přirovnal k tulipánové mánii v Holandsku v 17. století, kdy cena cibulek nově představených a módních tulipánů prudce vzrostla a pak se dramaticky propadla.

Když tomu nerozumíte, jste z toho více nadšeni,“ řekl Buffett. „Lidé rádi spekulují, rádi hazardují.“

Gates narozeninové bitcoiny před lety prodal

Gates dodal, že bitcoin, ale i další kryptoměny jsou šílenými spekulativními záležitostmi. Kdysi prý dostal nějaké bitcoiny k narozeninám, o několik let později je však prodal.
Zdroj : ČTK

Loading

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Kryptoměny zaznamenaly průlom

Kryptotrhy zaznamenaly minulý týden průlom a bitcoin dosáhl nejlepšího výkonu od začátku roku 2021. Vzhledem k přetrvávající nejistotě na širších kapitálových trzích je však stále příliš brzy na to, abychom mohli říci, že jsme z nejhoršího venku.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

20. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • Mendy

    10 května, 2018

    Nj, když dva nejbohatší lidé nemají potřebu kupovat něco co se jim jen trochu nelíbí. Jiní lidé mají kryptoměny rádi, tak proč je nenakoupit. Já část kryptoměn držím a část točím. Nejraději nakoupím na ccshop, se kterým mám dobré zkušenosti.

    Odpovědět