CZK/€ 23.645 -0,11%

CZK/$ 21.991 -0,15%

CZK/£ 27.241 -0,06%

CZK/CHF 24.364 +0,16%

26. 05. 2023

0 komentářů

BTC Prague – Praha se na týden stane mekou příznivců bitcoinu, účastní se i legendy kryptosvěta

 

Praha se na začátku června 2023 stane mekou všech příznivců bitcoinu. V hlavním městě totiž proběhne jedna z největších světových konferencí zaměřených na bitcoin – BTC Prague. Sjedou se na ni světová jména bitcoinové scény. Mezi nimi bude například Michael Saylor, zakladatel firmy s největším počtem bitcoinů na světě, nebo Francouz Saifedean Ammous, jenž je autorem bitcoinového bestselleru The Bitcoin Standard. Současně se v období od 7. do 10. června bude konat také řada akcí v rámci doprovodného programu.

Loading 

Partnerem BTC Prague je i skupina SatoshiLabs, která stojí za první kryptopeněženkou Trezor a jejíž zakladatelé Marek Palatinus a Pavol Rusnák na konferenci vystoupí. Samotná konference proběhne 8. až 10. června na výstavišti PVA v Letňanech. Jejími organizátory jsou Martin a Matyáš Kuchařovi. Ti již mají za sebou čtyři ročníky úspěšných konferencí menšího rozsahu.

 „Je skvělé, že se někdo v Česku pustil do akce takových rozměrů. Je to důkaz, že Česká republika je opravdu jednou ze zemí, odkud pocházejí ty nejlepší mozky v segmentu kryptoměn a která také dala vzniknout revolučním projektům. I z hlediska potvrzených hostů se jedná o událost světových parametrů a já se těším, až s nimi budeme moci diskutovat o tom, kam kryptosvět a zejména bitcoin směřuje. I proto jsme jako společnost, která dlouhodobě prosazuje myšlenku bitcoinu, s partnerstvím akce neváhali. Upřímně nevím, jakou jinou akci bychom měli podpořit, když ne tuto,“ komentuje Marek Palatinus, CEO a spoluzakladatel SatoshiLabs.

 „Máme šanci světu opět potvrdit, že jako Češi můžeme být na sebe hrdí, protože udáváme tempo a směr celému odvětví. Na veletrhu přivítáme 10 000 návštěvníků, kteří se podívají na vystoupení 130 světových spíkrů a navštíví přes 80 stánků firem z celého světa. Takto velká událost se v Evropě ještě nekonala a bude velkou stopou nejen pro nás, ale pro Česko, Evropu i bitcoin samotný,“ říká Martin Kuchař, spoluzakladatel a CEO BTC Prague.

Bitcoin pro všechny

Cílem celé akce ovšem není přilákat pouze fanoušky, držitele či investory do bitcoinu a jiných kryptoměn. BTC Prague si klade za cíl ukázat jeho možnosti všem a případným zájemcům bitcoin přiblížit. Ať už hovoříme o jeho nákupu, možnostech držení, či jeho využívání. Na své si ale samozřejmě přijdou i dlouholetí bitcoinoví maximalisté a fajnšmekři, kteří se v technologii vyznají a zajímají je otázky protokolu lightning network, inovací v těžbě nebo pokročilá forma on-chain ochrany soukromí.

 „Neustálé krachy bank všech velikostí a systematické omezování finančních svobod jednotlivců, které se v poslední době dějí na celém světě, ukazují, jak moc je bitcoin aktuální téma. I proto je důležité, že vznikají podobné iniciativy, ze kterých mohou vzejít nové nápady i řešení. Zároveň věřím, že BTC Prague dokáže vedle dlouholetých bitcoinerů přilákat i potenciální nováčky,“ dodává Pavol Rusnák, druhý zakladatel SatoshiLabs, které na konferenci mimo jiné vyšle desítku svých zástupců, kteří budou hovořit v rámci jednotlivých bloků.

REKLAMA

Během tří dnů proběhne více než 140 panelových diskuzí, diskuzních bloků a přednášek. Na nich se představí přes 130 řečníků ze všech koutů světa. Spolu s nimi ovšem bude probíhat také veletrh, jehož se zúčastní na 80 společností, které zde odprezentují své produkty, například hardwarové a softwarové peněženky. Akce se zúčastní také směnárny či firmy adoptující technologii bitcoinu v různých oblastech i použitích, například i v pivní pípě. Ceny vstupenek začínají na 9 eurech. Pro zájemce je však k dispozici i tzv. Whale pass za 1 810 eur (v době vydání), který jeho držiteli umožní přístup na networking s těmi největšími osobnostmi ze světa bitcoinu.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Nová unijní regulace kryptoaktiv favorizuje molochy na úkor inovátorů

Sociální sítě nyní baví vtípek stavějící na analýze vzájemného zápolení USA a Číny. Obsahuje totiž také graf zachycující segmenty, v nichž dominují Spojené státy a ve kterých naopak Čína. Čína vede například v 5G technologiích nebo ve výrobě komerčních dronů. Spojené státy mají navrch v kvantové výpočetní technice, ve fúzní […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

24. 05. 2023

Zničila inflace investování do “meme průmyslu” nadobro?

V roce 2021, kdy byla obloha nejjasnější, jsme byli svědky přílivu meme investičních trendů, které připravily půdu pro rychlý růst hodnoty akcií, jako jsou GameStop a AMC, a také kryptoměn, jako je Dogecoin. Jakmile ekonomické protivětry zesílily, akcie memů byly první, které ztratily svou hodnotu. Je nyní, […]

Text: Redakce

Foto: Pixabay

26. 04. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *