CZK/€ 24.735 -0,06%

CZK/$ 22.795 -0,26%

CZK/£ 29.035 -0,10%

CZK/CHF 24.969 -0,04%

26. 05. 2023

0 komentářů

BTC Prague – Praha se na týden stane mekou příznivců bitcoinu, účastní se i legendy kryptosvěta

 

Praha se na začátku června 2023 stane mekou všech příznivců bitcoinu. V hlavním městě totiž proběhne jedna z největších světových konferencí zaměřených na bitcoin – BTC Prague. Sjedou se na ni světová jména bitcoinové scény. Mezi nimi bude například Michael Saylor, zakladatel firmy s největším počtem bitcoinů na světě, nebo Francouz Saifedean Ammous, jenž je autorem bitcoinového bestselleru The Bitcoin Standard. Současně se v období od 7. do 10. června bude konat také řada akcí v rámci doprovodného programu.

Loading 

Partnerem BTC Prague je i skupina SatoshiLabs, která stojí za první kryptopeněženkou Trezor a jejíž zakladatelé Marek Palatinus a Pavol Rusnák na konferenci vystoupí. Samotná konference proběhne 8. až 10. června na výstavišti PVA v Letňanech. Jejími organizátory jsou Martin a Matyáš Kuchařovi. Ti již mají za sebou čtyři ročníky úspěšných konferencí menšího rozsahu.

 „Je skvělé, že se někdo v Česku pustil do akce takových rozměrů. Je to důkaz, že Česká republika je opravdu jednou ze zemí, odkud pocházejí ty nejlepší mozky v segmentu kryptoměn a která také dala vzniknout revolučním projektům. I z hlediska potvrzených hostů se jedná o událost světových parametrů a já se těším, až s nimi budeme moci diskutovat o tom, kam kryptosvět a zejména bitcoin směřuje. I proto jsme jako společnost, která dlouhodobě prosazuje myšlenku bitcoinu, s partnerstvím akce neváhali. Upřímně nevím, jakou jinou akci bychom měli podpořit, když ne tuto,“ komentuje Marek Palatinus, CEO a spoluzakladatel SatoshiLabs.

 „Máme šanci světu opět potvrdit, že jako Češi můžeme být na sebe hrdí, protože udáváme tempo a směr celému odvětví. Na veletrhu přivítáme 10 000 návštěvníků, kteří se podívají na vystoupení 130 světových spíkrů a navštíví přes 80 stánků firem z celého světa. Takto velká událost se v Evropě ještě nekonala a bude velkou stopou nejen pro nás, ale pro Česko, Evropu i bitcoin samotný,“ říká Martin Kuchař, spoluzakladatel a CEO BTC Prague.

Bitcoin pro všechny

Cílem celé akce ovšem není přilákat pouze fanoušky, držitele či investory do bitcoinu a jiných kryptoměn. BTC Prague si klade za cíl ukázat jeho možnosti všem a případným zájemcům bitcoin přiblížit. Ať už hovoříme o jeho nákupu, možnostech držení, či jeho využívání. Na své si ale samozřejmě přijdou i dlouholetí bitcoinoví maximalisté a fajnšmekři, kteří se v technologii vyznají a zajímají je otázky protokolu lightning network, inovací v těžbě nebo pokročilá forma on-chain ochrany soukromí.

REKLAMA

 „Neustálé krachy bank všech velikostí a systematické omezování finančních svobod jednotlivců, které se v poslední době dějí na celém světě, ukazují, jak moc je bitcoin aktuální téma. I proto je důležité, že vznikají podobné iniciativy, ze kterých mohou vzejít nové nápady i řešení. Zároveň věřím, že BTC Prague dokáže vedle dlouholetých bitcoinerů přilákat i potenciální nováčky,“ dodává Pavol Rusnák, druhý zakladatel SatoshiLabs, které na konferenci mimo jiné vyšle desítku svých zástupců, kteří budou hovořit v rámci jednotlivých bloků.

Během tří dnů proběhne více než 140 panelových diskuzí, diskuzních bloků a přednášek. Na nich se představí přes 130 řečníků ze všech koutů světa. Spolu s nimi ovšem bude probíhat také veletrh, jehož se zúčastní na 80 společností, které zde odprezentují své produkty, například hardwarové a softwarové peněženky. Akce se zúčastní také směnárny či firmy adoptující technologii bitcoinu v různých oblastech i použitích, například i v pivní pípě. Ceny vstupenek začínají na 9 eurech. Pro zájemce je však k dispozici i tzv. Whale pass za 1 810 eur (v době vydání), který jeho držiteli umožní přístup na networking s těmi největšími osobnostmi ze světa bitcoinu.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Do bitcoinu už investuje největší banka v EU či penzijní fond z USA

Do letos spuštěných bitcoinových fondů v USA vskutku mocně investují nejen drobní investoři. Ve větším objemu do bitcoinu skrze dané fondy ke konci prvního čtvrtletí jejich existence, tedy ke konci letošního března, investovalo hned 937 institucionálních hráčů, čili profesionálních finančních domů a firem. Když začínaly tytéž fondy […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

22. 05. 2024

Bitcoin se vrací zpět na úroveň 60 000 USD

Bitcoinu se nepodařilo navázat na dynamiku z předchozího týdne, přičemž jeho cena nebyla schopna dosáhnout „vyššího maxima“ nad hranicí 66 800 USD. Místo toho jsme byli svědky ústupu k hranici 60 000 USD, která byla od března opakovaně testována.

Text: Redakce

14. 05. 2024

bitcon 2024

Má bitcoin svůj rok, nebo ho čeká další korekce?

Jaký je bitcoin 2024? V první polovině dubna se bitcoin prodával asi za 70 tisíc USD. Přičemž na tuto rekordní cenu se dostal během půlročního růstu. Ještě v dubnu 2023 se prodával za méně než 30 tisíc USD. Na začátku letošního roku jste už mohli bitcoin koupit […]

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

18. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *